Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Zanim zaczniesz oceniac to lepiej pomyśl.
Wszystkie te akcje są upublicznione i zarejestrowane.
W tym wątku mowa jest o akcjach "wprowadzonych " do wagi wig 20.
Tutaj jest różnica.
259 mln bezsporne
187 mln raczej tez
pozostają akcje pracownicze.
Ja osobiście nie mam pewności ,że całe 139 mln szt zasiliło free float już w pazdzierniku, bo to jest warunek uwzględnienia w wadze wig 20.
Być może do obrotu giełdowego będą wprowadzone pózniej , a być może część pracowników uznało ,że bardziej opłaca im się pozostać akcjonariuszami spółek parterowych. Ilość akcji połączeniowych została obliczona jako iloczyn uprawnionych i stopy przeliczenia jednych akcji na akcje pge. Może częśc pracowników tj ok 9 % nie dopełniła formalności i akcje cały czas są w posiadaniu spółki matki,czyli pge.
Ja tego po prostu nie wiem , a przekopywać prospektów połączeniowych nie mam zamiaru. Wyjaśni się to pewnie w raporcie kwartalnym.
pzdr