Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Zgoda,
bardzo ciekawe wnioski płyną także z analizy ilości lotów z poszczególnych regionów oraz ARPU/lota z nich;
Z Europy Wschodniej osiągamy 64% przychodów, ale już tylko 29% ilości lotów?! Ten obraz bardzo zaburzają dane z działalności instytucjonalnej, bo za 6 miesięcy XTB osiągnęło tylko 4.4% ogółu przychodów ale przy wygenerowaniu ogromnej liczby lotów, tj. 1,24 mln, tj aż 31,6% całości lotów!!!. Nie znamy rozkładu geograficznego podmiotów z tej działalności, wiec gdyby tę "działkę" pominąć, to uzyskamy bardziej wyraźny obraz uzyskiwanych ARPU/aktywnego klienta detalicznego z poszczególnych regionów;
Europa Srodk.-Wsch. - przych. 600 mln (64%) / 1,145 mln lotów (43%)--> = 524 PLN / lota oraz 256,9 k aktyw --> ARPU =2335 PLN
Europa Zachodnia - przych. 185 mln (20%) / 0,504 mln lotów (19%)--> = 367 PLN / lota oraz 102,6 k aktyw. --> ARPU =1803 PLN?
Ameryka Łacińska - przychód 66,3 mln (7%) / 0,524 mln lotów -(19%)-> = 126,5 PLN / lota oraz 29,5 k aktyw. --> ARPU =2254 PLN,
Bliski Wschód - przychód 85,9 mln (9%)/ 0,514 mln lotów (19%)--> = 167 PLN / lota oraz 12,8 k aktywnych --> ARPU =6710 PLN !
Trochę słabo to wygląda -bo klient z naszego regionu (detal.) wypracowuje 64% przychodu XTB, ale tylko 43% lotów, natomiast z Ameryki Łacińskiej robi 7% przychodu, ale za to 19% ilości lotów oraz wyższe ARPU niż ten z Europy Zachodniej? Czyli ci z Ameryki Łac. zawierają o wiele częściej transakcje i stąd tylko 126,5 PLN / lota w porównaniu z naszym regionem i 524 PLN / lota - o dziwo też o wiele więcej niż Bliski Wschód 167 pln / lota?
Poza konkurencją Bliski Wschód z ARPU ponad 3x większym niż my - 6710 PLN i większym niż średnio w Plus500?