marina_ok

Kolego Kazimierzu, a przeczytało się info?

Proszę przeczytać tylko uważnie i ze zrozumieniem.

"Powyższa rekomendacja oraz przeprowadzenie odkupu akcji własnych uzależnione jest od uzyskania przez Spółkę zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") na odkup do 5 683 635 akcji własnych (co stanowi 4,84% ogólnej liczby akcji/głosów w Spółce) w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r., z przeznaczeniem na ich umorzenie.

W przypadku ewentualnego braku zgody ze strony KNF na ww. odkup akcji własnych albo przedłużania się okresu na uzyskanie takiej zgody, zamiarem Zarządu Spółki będzie rekomendowanie Radzie Nadzorczej i Walnemu Zgromadzeniu alternatywnego następującego sposobu podziału zysku wypracowanego w roku 2022:

a) wypłatę akcjonariuszom 75% wypracowanego w 2022 roku zysku w postaci dywidendy, tj. kwoty 570 484 466,10 zł, co odpowiada 4,86 zł dywidendy na jedną akcję;

O decyzji KNF w sprawie złożonego przez Spółkę wniosku o wydanie zezwolenia na odkup akcji własnych oraz o ostatecznej rekomendacji Zarządu co do podziału zysku netto za rok 2022 Spółka będzie informowała w kolejnych raportach."

Po co takie bzdury pisać i to jako pewnik? Masz wiadomości bezpośrednio z firmy, bo oficjalnych informacji nie było, a podany termin na odkup akcji na dzień dzisiejszy wręcz sugeruje, że ten będzie odbywał się z rynku sesyjnego, a akcje umorzone, jeżeli KNF zezwoli na skup.

Kazimierz bez obrazy, ale trzeba być ignorantem, albo mało rozgarniętym, żeby pisać takie bzdury.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.