Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Kolego Kazimierzu, a przeczytało się info?
Proszę przeczytać tylko uważnie i ze zrozumieniem.
"Powyższa rekomendacja oraz przeprowadzenie odkupu akcji własnych uzależnione jest od uzyskania przez Spółkę zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") na odkup do 5 683 635 akcji własnych (co stanowi 4,84% ogólnej liczby akcji/głosów w Spółce) w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r., z przeznaczeniem na ich umorzenie.
W przypadku ewentualnego braku zgody ze strony KNF na ww. odkup akcji własnych albo przedłużania się okresu na uzyskanie takiej zgody, zamiarem Zarządu Spółki będzie rekomendowanie Radzie Nadzorczej i Walnemu Zgromadzeniu alternatywnego następującego sposobu podziału zysku wypracowanego w roku 2022:
a) wypłatę akcjonariuszom 75% wypracowanego w 2022 roku zysku w postaci dywidendy, tj. kwoty 570 484 466,10 zł, co odpowiada 4,86 zł dywidendy na jedną akcję;
O decyzji KNF w sprawie złożonego przez Spółkę wniosku o wydanie zezwolenia na odkup akcji własnych oraz o ostatecznej rekomendacji Zarządu co do podziału zysku netto za rok 2022 Spółka będzie informowała w kolejnych raportach."
Po co takie bzdury pisać i to jako pewnik? Masz wiadomości bezpośrednio z firmy, bo oficjalnych informacji nie było, a podany termin na odkup akcji na dzień dzisiejszy wręcz sugeruje, że ten będzie odbywał się z rynku sesyjnego, a akcje umorzone, jeżeli KNF zezwoli na skup.
Kazimierz bez obrazy, ale trzeba być ignorantem, albo mało rozgarniętym, żeby pisać takie bzdury.