~drobny

Dnia 2023-03-09 o godz. 17:35 ~Antoniusz napisał(a):
> Do Dorian: bardzo fajny komentarz. Muszę przyznać ze mam podobne przemyślenia. Potwierdzeniem tego jest właśnie dzisiejszy spory spadek po wczorajszych nieznacznych wzrostach. Dla osób mniej rozumnych: wczoraj urlop 3% a dziś spadło 2,38% ale spadek jest od wyższej kwoty wiec w złotówkach to więcej :) Matematyka nie kłamie. Jutro zapewne dalsze spadki w okolice 33 zł a docelowo 32 tak by po dywidendzie kurs był nieco poniżej 30 i wtedy może być skup jesli KnF zatwierdzi. Poza tym masz racje co do niepewności wynikow. Juz 4q22 miał być super a był dramatycznie słaby. Obawiam się ze ten kwartał może być jeszcze gorszy

Dnia 2023-03-09 o godz. 17:35 ~Antoniusz napisał(a):
> dzisiejszy spory spadek po wczorajszych nieznacznych wzrostach. Dla osób mniej rozumnych: wczoraj urlop 3% a dziś spadło 2,38% ale spadek jest od wyższej kwoty wiec w złotówkach to więcej :) Matematyka nie kłamie.

Matematyka nie kłamie, tylko trzeba umieć ją dobrze stosować. Spadek od wyższej kwoty przy mniejszym procencie oczywiście może dać więcej niż od niższej przy większym procencie, ale chyba nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że to zależy od konkretnych kwot i procentów. Akurat w podanym wyżej przykładzie tak nie jest. Sprawdźmy dokładne wartości: 8 III - wzrost z 35,02 do 36,16, 8 III - spadek z 36,16 do 35,30 . Czyli "spory" spadek (o 0,86) okazuje się jednak mniejszy od wczorajszego "nieznacznego" wzrostu (o 1,14). Szok, prawda?

Dnia 2023-03-09 o godz. 17:35 ~Antoniusz napisał(a):
> by po dywidendzie kurs był nieco poniżej 30 i wtedy może być skup

W komunikacie spółki napisano, że będą wnioskować o zezwolenie na wydanie 188700000 zł na zakup do 5683635 akcji. Słowo "do" jest tu kluczowe. Przeznaczenie 188,7 mln zł na kupno nie więcej niż 5683635 akcji oznacza, że zarząd zakłada cenę 33,20 lub wyższą.

Co do komentarza autora wątku - masz takie spojrzenie i ok. Ale pewną niekonsekwencją jest zwracanie uwagi innym, że używają obraźliwych określeń (zresztą słusznie), a równocześnie określanie akcjonariuszy wierzących w dalszy rozwój spółki - sektą xtb. Epitet "upośledzony" też nie brzmi dobrze. Jak to się ma do "zaproszenia do dyskusji"? Pozostawiam bez komentarza.

Tak przy okazji - na kilku spółkach, gdzie akcjonariusze wskazujący możliwość rozwoju spółki zostali określeni sektą, uzyskałem naprawdę pokaźny dochód. Na tych spółkach od czasu, kiedy użyto sformułowania sekta, wycena wzrosła o procent wyrażony trzema cyframi przed przecinkiem. Dlatego pojawienie się określenia sekta w stosunku do akcjonariuszy dobrze mi się kojarzy.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.