Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
https://www.parkiet.com/analizy-rynkowe/art37695261-akcje-tych-indeksowych-prymusow-wciaz-maja-potencjal "Za XTB, którego kapitalizacja podwoiła się przez rok, przemawia utrzymująca się wysoka zmienność na rynkach finansowych. Większa aktywność inwestorów oraz napływ nowych klientów stworzyły korzystne warunki do poprawy wyników przez brokera. Biorąc pod uwagę oczekiwane wysokie zyski za 2022 r., inwestorzy mogą też liczyć na sowitą dywidendę. – XTB od czasów pandemii, pomijając może jeden czy dwa kwartały, może pochwalić się dużymi sukcesami zarówno pod kątem budowania aktywności klientów i rentowności biznesu, jak i pozyskiwania nowych klientów oraz wchodzenia na nowe rynki. Jednocześnie jednak spółka nie jest jeszcze wcale wyceniana jako wzrostowa. Pandemia, wojna brane są jako zdarzenia jednorazowe, aczkolwiek rozciągnięte w czasie na wiele kwartałów. Rynek ma w efekcie problem, jaki przyjąć znormalizowany zysk spółki w perspektywie kolejnych kilku lat – zauważa Łukasz Rozbicki, zarządzający w MM Prime TFI. – Jeśli docenione zostanie budowanie bazy klientów i możliwość zarabiania nawet w okresach niskiej zmienności, wycena mnożnikowa XTB powinna znacznie wzrosnąć, bo obecnie, nawet po zwyżce, jest ona niska – uważa."