VW ma problem z 410 000 aut. „Nie używajcie tylnego pasa bezpieczeństwa”

(fot. YAY Foto)

VW ma problem z 410 000 aut. „Nie używajcie tylnego pasa bezpieczeństwa”

Koncern Volkswagen oficjalnie potwierdził doniesienia fińskich dziennikarzy: w modelach polo, a także seatach ibiza i arona tylny pas bezpieczeństwa może samoistnie wypiąć się podczas szybkiej jazdy. Klientom zalecono, by nie korzystali z niego do czasu naprawy.

Usterkę wykryli fińscy dziennikarze z magazynu „Tekniikan Maailma”. Problem dotyczy tylnych pasów bezpieczeństwa - kiedy jednocześnie używane są tylny środkowy i tylny lewy, ten ostatni może niespodziewanie wypiąć się podczas jazdy, na przykład przy zmianie pasa z większą prędkością.

Volkswagen potwierdził te informacje, jednocześnie prosząc klientów, by do czasu naprawy nie używali środkowego pasa bezpieczeństwa na tylnym siedzeniu. Koncern poinformował, że usterka dotyczy około 410 000 samochodów, w tym 219 000 vw polo z 2018 roku oraz 191 000 seatów ibiza i arona, w których zamontowano podobne mechanizmy.

Posiadacze feralnych modeli samochodów powinni otrzymać zawiadomienie ws. możliwości naprawy w ciągu kilku kolejnych tygodni.

To kolejna w ciągu zaledwie kilku dni afera dotycząca samochód Volkswagena. Niespełna tydzień temu informowaliśmy o problemach z około 60 000 autami marki Audi. VW zdecydował się wstrzymać dostawy nowych modeli a6 i a7 do czasu wyjaśnienia dochodzenia wszczętego w związku z nieprawidłowościami przy emisji spali w silnikach diesla.

MW

Przeczytaj też

Komentarze