Polacy sprzedali ponad milion książek w Chinach

(fot. FORUM)

Polacy sprzedali ponad milion książek w Chinach

Ponad milion egzemplarzy książek autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich trafiło w ręce chińskich czytelników. To największy sukces wydawniczy na niełatwym chińskim rynku. Popularne na całym świecie książki państwa Mizielińskich tłumaczą najmłodszym dzieciom otaczający je świat. W Pekinie para autorów spotkała się ze swoimi najwierniejszymi czytelnikami.

Jedna z najpopularniejszych pozycji stworzona przez polskich grafików to książka "Mapy". Chińskie dzieci poznają geografię świata, ale też i jego ciekawostki dzięki Aleksandrze i Danielowi Mizielińskim. Teraz chiński wydawca świętuje milion sprzedanych kopii w Chinach - mówi Polskiemu Radiu Aleksandra Mizielińska. Daniel Mizieliński dodaje, że sukces jest zaskoczeniem, choć to zasługa wydawnictwa Dwie Siostry, w którym wydawane są książki.

Instytut Polski w Pekinie zorganizował spotkanie autorskie Aleksandry i Daniela Mizielińskich z czytelnikami, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Dyrektor Instytutu Magdalena Czechońska zaznacza, że książki nie tylko atrakcyjnie opowiadają o świecie, ale młodym Chińczykom przybliżają także nasz kraj. To alternatywa dla chińskich publikacji, która opowiada o świecie i która opowiada o Polsce, bo w każdej z tych publikacji autorzy opowiadają coś o kraju, z którego pochodzą - mówi wydawca.

Książki dla najmłodszych polskich autorów są coraz chętniej tłumaczone na język chiński. Aleksandra i Daniel Mizielińscy spotykali się z czytelnikami w Szanghaju, Hangzhou i Pekinie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zr

przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Przeczytaj też

Komentarze

Niestety, nie wszyscy użytkownicy internetu zabierają swoją kulturę osobistą do sieci. Dlatego wprowadziliśmy warunek rejestracji dla tych, którzy chcą komentować artykuły. Rejestracja zajmie Ci tylko minutę i umożliwi wypowiedź pod własnym nickiem, pod który nikt się nie podszyje.