Koronawirus w polskim Amazonie. Pracowników opanował strach

(fot. FORUM)

Koronawirus w polskim Amazonie. Pracowników opanował strach

W polskim oddziale Amazona został wykryty kolejny przypadek koronawirusa. Pracownik został odsunięty od pracy, a osoby, które miały z nim styczność, wysłane na kwarantannę. 

Jak dowiedziała się Redakcja Bankier.pl, w katowickim oddziale Amazona wykryto koronawirusa u jednego z pracowników. Pracownicy od wybuchu epidemii na całym świecie apelują o zamknięcie centrów logistycznych właśnie z obawy przed zakażeniem. Protesty odbyły się w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i we Francji. 

Pracownik oddziału, gdzie wykryto przypadek koronawirusa, powiedział, że poinformowano zatrudnionych o sytuacji. Przekazano również, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym, zostały objęte kwarantanną. Jednak wielu pracowników obawia się teraz pracować. 

- Pracownicy się boją. Po tym, jak przekazano nam, że jeden z nas jest zakażony, atmosfera stała się grobowa. Rozmawiałem z koleżanką, która teraz ciągnie nadgodziny w Amazonie, bo zakład pracy jej męża został zamknięty. Zależy jej na płacy, ale ma dwójkę dzieci. Zastanawiała się, jak ma wrócić do domu, tym bardziej, że w niedawnym czasie jedno z dzieci było chore. Jest przerażona - mówi w rozmowie z Bankier.pl Robert, pracownik katowickiego magazynu. Dodał, że na tzw. picku pracuje bardzo dużo osób, a zatrudnieni nie mają obowiązku chodzenia w maseczkach, więc o zakażenie nie trudno. 

Poprosiliśmy biuro prasowe o komentarz w tej sprawie. 

- Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie. Stale monitorujemy sytuację w naszych centrach logistycznych oraz podejmujemy proaktywne działania w celu ochrony współpracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów - przekazało w rozmowie z Bankier.pl biuro prasowe Amazona. 

Jak dowiedziała się Redakcja, to nie był pierwszy przypadek zakażenia, poprzednie miały miejsce w Sosnowcu, Łodzi i Kołbaskowie. 

WS

Przeczytaj też

Komentarze