Mocne wzrosty spółek Leszka Czarneckiego

(fot. FORUM)

Mocne wzrosty spółek Leszka Czarneckiego

Początek wtorkowej sesji na GPW przynosi spory wzrost cen akcji spółek wchodzących w skład finansowego „imperium” Leszka Czarneckiego.

Na wtorkowej sesji akcje Idea Banku, Getin Noble Banku i Getin Holdingu podrożały o blisko 21 proc. Wzrosty mogły być jeszcze wyższe, jednak handel papierami tej trójki był kilkukrotnie równoważony. Tuż przed zakończeniem sesji TKO na Idei wskazywało wzrost o 24 proc., na Getin Noble o 23 proc., zaś na Getin Holdingu o 21,6 proc.

Powodów dzisiejszych zwyżek należy szukać w informacjach płynących ze spółek. Dziś rano Idea Bank pokazał raport, w którym wreszcie pochwalił się zyskiem (jak widać, inwestorów nie odstraszają uwagi zgłaszane przez rewidenta). Wczoraj natomiast zarząd banku poinformował o dopuszczeniu do uczestnictwa w rozszerzonym procesie due diligence funduszu typu private equity, zainteresowanego potencjalnym nabyciem jego akcji.

Pozytywna informacja napłynęła także z Getin Noble Banku. Spółka poinformowała o przesunięciu terminu publikacji skonsolidowanego raportu okresowego za I półrocze 2019 r. z 27 na 19 września.

Mimo dzisiejszych silnych zwyżek, akcje spółek kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego wciąż znajdują się grubo poniżej tegorocznych maksimów (nie wspominając o wieloletnich). Dość wspomnieć, że w lutym Idea kosztowała nawet 8 zł (obecnie 2,71 zł), w kwietniu Getin Noble Bank wyceniano na 0,74 zł za akcję (obecnie 0,41 zł), zaś Getin Holding w tegorocznym szczycie kosztował 2,34 zł (obecnie 1,18 zł).

MZ

Przeczytaj też

Komentarze