Masakra na giełdzie, frankowa walka i zarobki z podziałem na zawód [Wykresy tygodnia]

(fot. Shutterstock)

Masakra na giełdzie, frankowa walka i zarobki z podziałem na zawód [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

1. Frankowa walka o 1,06

 

2. Ile zarabia się w poszczególnych zawodach? Oto oficjalne dane GUS-u

Od dyrektora po fryzjera oraz od kelnera po programistę - zakres najnowszych danych GUS o płacach Polaków jest naprawdę szeroki. Niespodzianek nie brakuje.

3. Najgorsze tygodnie na GPW. Koronawirus, Lehman Brothers i 1994 rok

Tygodnie ze spadkami przekraczającymi 10 proc. to dla WIG20 prawdziwa rzadkość. Za nami trzeci najgorszy tydzień w historii GPW.

(Bankier.pl)

4. Giełdowy szał za Murem

Epidemia koronawirusa rozgrzewa inwestorów za Murem. Podczas ostatnich 5 sesji na chińskich parkietach odnotowano obroty przekraczające bilion juanów, a dziś - największe od ponad 4 lat. Ruch był tak duży, że nie wytrzymał system obsługujący handel.

(Bankier.pl)

5. Buffett sromotnie przegrał z rynkiem

W ubiegłym roku akcje Berkshire Hathaway - konglomeratu Warrena Buffetta - poszły w górę "tylko" o 11 proc., podczas gdy S&P500 (wraz z dywidendami) zyskał ponad 30 proc. To największa różnica od 2009 r. Wyrocznia z Omaha od dawna powtarza jednak, by inwestorzy nie przejmowali się krótkoterminowymi wahaniami, a skupili na perspektywie wieloletniej.

(Bankier.pl)

6.Stawki najmu mocno w dół [Raport Bankier.pl]

Styczeń przyniósł obniżkę średnich stawek ofertowych najmu w największych polskich miastach. I choć oczekiwania wynajmujących spadły do dawno niewidzianych poziomów, na korektę wpływ miała przede wszystkim zmiana semestrów na uczelniach i wzrost liczby dostępnych ofert – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

(fot. Bankier.pl / )

7. Akcje państwowych spółek ze "śmieciowymi" wycenami

Spółki Skarbu Państwa posiadają jedne z najniższych na giełdzie wskaźników wycen, mimo to inwestorzy wolą się trzymać od nich z daleka. Od początku 2019 roku wartość państwowych spółek spadła o ponad 70 mld zł.

(Bankier.pl)

aw

Przeczytaj też

Komentarze