Kurs euro stabilny. Funt pozostaje zmienny

(fot. YAY Foto)

Kurs euro stabilny. Funt pozostaje zmienny

Poniedziałkowy poranek przyniósł stabilizację kursu euro blisko najniższych poziomów od lipca. Dość zmienne były za to notowania brytyjskiego funta, który reaguje na wydarzenia brexitowe.

(Bankier.pl)

W poniedziałek o 9:21 kurs euro kształtował się na poziomie 4,2809 zł, czyli nieco więcej niż w piątek wieczorem, gdy notowania wspólnotowej waluty wyznaczyły najniższą wartość od 29 lipca. Przez poprzednie trzy tygodnie złoty wyraźnie się umocnił - kurs euro obniżył się z niemal 4,40 zł do 4,28 zł.

- Spodziewamy się, że po osiągnięciu 4,28/EUR potencjał aprecjacyjny PLN w dużej mierze się wyczerpał i obecnie możemy mieć do czynienia z realizacją zysków i wzrostem notowań powyżej 4,30/EUR. Skala korekty nie powinna jednak w krótkim terminie okazać się głębsza niż okolice 4,32/EUR – podali w piątkowym biuletynie analitycy Banku Pekao.

- W naszej ocenie w najbliższych dniach spodziewamy się wzrostu pary EUR/PLN do 4,32-35. Przebieg procesu Brexitu nie jest tak optymistyczny jak w zeszłym tygodniu wyceniały to rynki - napisali ekonomiści w dzienniku ING.

Rynek walutowy nie bardzo wie, jak zareagować na polityczny teatr rozgrywający się wokół brexitu. Sobota nie przyniosła bowiem oczekiwanego głosowania nad „umową rozwodową” z UE. Zamiast tego, brytyjski parlament zobowiązał premiera Johnsona do opóźnienia brexitu. Te jednak wysłał do Brukseli dwa listy, w tym jeden niepodpisany.

(Bankier.pl)

Początkowa reakcja rynku byłą negatywna – funt osłabił się względem dolara, ale o poranku brytyjska waluta zaczęła odrabiać straty i o 9:21 była wyceniana podobnie jak w piątek wieczorem. Te perturbacje odbiły się też na parze funt-złoty, której notowania zdążyły się podnieść z 4,94 zł do niemal 4,96 zł w poniedziałek rano.

KK/PAP

Przeczytaj też

Komentarze