Kolejny sprzedawca energii, Energetyczne Centrum, kończy działalność

(fot. YAY Foto)

Kolejny sprzedawca energii, Energetyczne Centrum, kończy działalność

Kolejny sprzedawca energii, spółka Energetyczne Centrum zaprzestała świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej - poinformowała firma w komunikacie. Kilka dni wcześniej taką samą decyzję podjęła Energia dla firm. Spółki obrotu, w tym z grupy Tauron czy Energi liczą na przejęcie ich klientów.

We wtorek Energetyczne Centrum poinformowało na swojej stronie internetowej, że "pomimo wdrażanych intensywnie od kilku miesięcy procesów restrukturyzujących, nie może dalej prowadzić koncesjonowanej działalności w sposób stabilny i przewidywalny" oraz że we wtorek, 11 września, zaprzestaje świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej.

Kilka dni temu, 7 września, podobny komunikat wystosowała spółka Energia dla firm.

Właścicielem obu firm jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN.

Kilka miesięcy temu Energetyczne Centrum informowało, że ma prawie 150 tys. klientów.

Klienci obu spółek przechodzą na tzw. sprzedaż rezerwową, co oznacza, że zachowają ciągłość dostaw energii, a ich sprzedawcą zostanie tzw. sprzedawca rezerwowy wyznaczony na terenie Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Jak podały obie spółki w komunikatach, ceny sprzedaży rezerwowej mogą być jednak wyższe od cen dotychczasowych, w standardowych taryfach.

Do jak najszybszego wyboru nowego sprzedawcy energii przekonują inne spółki obrotu. Komunikaty skierowane do klientów, którzy stracili sprzedawcę, wystosowali Tauron, Energa czy Fortum.(PAP Biznes)

pel/ ana/

Przeczytaj też

Komentarze