Ikea będzie wypożyczać meble

(fot. FORUM)

Ikea będzie wypożyczać meble

Ikea wprowadzi leasing mebli. Póki co usługa będzie dostępna w oddziale sklepu w Szwajcarii i dotyczyć będzie mebli biurowych, jednak firma nie wyklucza wynajmowania pozostałych mebli, np. kuchennych.

Jak poinformował "Financial Times", leasing mebli biurowych będzie dostępny już w tym miesiącu. W ramach usługi będzie można wypożyczyć m.in. krzesła, stoły czy biurka. W momencie wygaśnięcia umowy klienci będą mogli zwrócić produkty do sklepu lub wybrać nowe meble.

- Zamiast wyrzucać meble, odnawiamy je trochę i możemy je sprzedać, przedłużając cykl życia produktów - mówi Torbjorn Loof, prezes Inter Ikea. Dodał, że firma rozważa także rozpoczęcie własnej działalności związanej z częściami zamiennymi, aby klienci mogli wymienić komponenty, takie jak zawiasy lub śruby, na meble, które nie są już dostępne w ofercie.

W Wielkiej Brytanii klienci mogą zwrócić do sklepu niektóre używane meble w celu ich odsprzedania lub przekazania na wybrane cele charytatywne, podczas gdy każdy sklep ma teraz możliwość naprawy i przepakowania, aby przedmioty uszkodzone w transporcie mogły zostać sprzedane, a nie zmarnowane.

Firma zainwestowała ponad 1,7 miliarda euro w energię odnawialną, w tym farmy wiatrowe i słoneczne na dachy, posiada ponad 100 000 hektarów lasu i zainwestowała pieniądze w recykling tworzyw sztucznych w ramach starań o zbudowanie bardziej ekologicznego środowiska biznesu.
Rozwój nastąpił po tym, jak zyski Ikei spadły o ponad jedną trzecią w ubiegłym roku. Wtedy też poinformowano o likwidacji 7500 miejsc pracy w biurach na całym świecie, w tym 350 w Wielkiej Brytanii.

DU

Przeczytaj też

Komentarze