DM BOŚ wskazał swoich faworytów wśród spółek, podwyższył rekomendację Forte do "trzymaj"

(fot. Materiały dla mediów)

DM BOŚ wskazał swoich faworytów wśród spółek, podwyższył rekomendację Forte do "trzymaj"

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 13 października wskazali akcje 18 spółek, które - ich zdaniem - będą zachowywały się lepiej niż rynek w ciągu miesiąca oraz akcje 6 firm, które mogą zachowywać się gorzej od rynku. Analitycy podwyższyli długoterminową rekomendację Forte do "trzymaj" (ze "sprzedaj"), a krótkoterminową dla PKO BP obniżyli do "niedoważaj" (poprzednio "przeważaj").

Szacowana przez DM BOŚ fundamentalna wartość indeksu WIG na koniec 2019 roku wynosi 62 tys. punktów.

Wśród spółek, które w ciągu miesiąca mogą zachować się lepiej od rynku analitycy DM BOŚ wymienili: 11 bit studios, AB, Asbis, Asseco SEE, BSC Drukarnia Opakowań, Comarch, Inter Cars, JSW, Lotos, LSI Software, Neuca, PKN Orlen, Play, Ten Square Games, Unibep, Unimot, Voxel, VRG.

Z kolei wśród spółek, które w nadchodzącym miesiącu mogą zachować się gorzej od rynku wymieniono: BAH, Farm 51, KGHM, PKO BP, Sanok, Vivid Games.

Analitycy DM BOŚ przy okazji raportu miesięcznego podwyższyli długoterminową, fundamentalną rekomendację dla Forte do "trzymaj" (ze "sprzedaj") i krótkoterminową relatywną do "neutralnie" (poprzednio "niedoważaj"), a także obniżyli krótkoterminową rekomendację relatywną dla PKO BP do "niedoważaj" (poprzednio "przeważaj").

"(...) bank wydaje się najbardziej prawdopodobnym nabywcą mBanku, a przejęcie na taką skalę implikuje wstrzymanie wypłaty dywidendy w najbliższych latach; dodatkowo rynek wydaje się antycypować słabszy efekt wyroku TSUE niż w przypadku innych banków z ekspozycją na kredyty denominowane w CHF" - napisano.

W raporcie analitycy podali, że zyski spółek za drugi kwartał 2019 r. okazały się nieco lepsze od ich oczekiwań.

"Było to możliwe głównie dzięki gigantom z sektora ropy i gazu: PGNiG i PKN Orlen. Małe i średnie spółki na pierwszy rzut oka nie spełniły naszych oczekiwań, zwłaszcza na poziomie wyniku netto (...), jednak chcemy podkreślić, że winę ponoszą tutaj jedynie dwa podmioty: Rafako i Elektrobudowa, które zanotowały znacząco większe od oczekiwań straty netto w II kw. br.; gdyby nie te dwie spółki, zbiorcze powtarzalne zyski w zbiorze małych i średnich spółek lekko przekroczyłyby nasze oczekiwania" - napisano.

W trzecim kwartale, autorzy raportu, spodziewają się poprawy znormalizowanych zysków w branży chemicznej i dóbr podstawowych, a pogorszenia w sektorze budowlanym i energetycznym.

"Banki powinny zanotować umiarkowany wzrost powtarzalnych zysków netto (ok. 6 proc. rdr)" - dodano.

Depesza jest skrótem raportu miesięcznego DM BOŚ, którego pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 14 października o godzinie 8.45. Autorami raportu są analitycy Wydziału Analiz i Rekomendacji DM BOŚ.

W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi.

doa/ osz/

Przeczytaj też

Komentarze