Budimex chce, by nowe rozwiązania dla bloku w Turowie "nie były drogie"

Zdrój (PAP) - Budimex chce, by nowe rozwiązania dla bloku w Elektrowni Turów "nie były drogie" i "nie przekreśliły tego projektu" - poinformował dziennikarzy prezes Dariusz Blocher w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

"Teraz mamy trzy miesiące na przygotowanie rozwiązań technicznych. Wydaje mi się, że proponowane przez nas rozwiązania nie będą drogie i nie powinny wywrócić modelu biznesowego i przekreślić tego projektu" - powiedział dziennikarzom Blocher.

W Elektrowni Turów ma powstać blok opalany węglem brunatnym o mocy 450 MW. W lipcu ubiegłego roku spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisała z konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Budimex oraz Tecnicas Reunidas umowę o wartości 3,99 mld zł brutto na budowę tej inwestycji.

W związku ze zmianą wymogów środowiskowych PGE wystąpiła do wykonawcy z prośbą o przygotowanie oferty na modyfikacje projektu technicznego nowego bloku 11, tak by spełniał nowe zasady wynikające z konkluzji BAT, które mają zacząć obowiązywać po roku 2021.

Konkluzje BAT to wytyczne dotyczące "najlepszych dostępnych technologii", które muszą być brane pod uwagę przy wydawaniu pozwoleń dla emisji dla sektora energetycznego. (PAP)

pel/ kuc/ osz/

przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Przeczytaj też

Komentarze