Agora może dokonać korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine

(fot. FORUM)

Agora może dokonać korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine

Agora może dokonać korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine oraz udziałów w tej spółce - podała Agora w komunikacie. Szacowany wpływ odpisu aktualizującego wartość udziałów na wynik netto Agory SA to około 11,2 mln zł, wpływ odpisu aktualizującego wartości aktywów GoldenLine na skonsolidowany wynik netto w czwartym kwartale 2019 r. to ok. 6,5 mln zł, a na skonsolidowany wynik operacyjny ok. 7,4 mln zł.

"Prowadzone analizy wykazały konieczność dokonania korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine oraz udziałów Agory w tej spółce m.in. ze względu na niezrealizowanie przez spółkę założonych na 2019 r. celów finansowych i operacyjnych. Zarząd Spółki zdecydował się w związku z tym na dokonanie odpisu aktualizującego wartości aktywów GoldenLine do ich szacowanej wartości odzyskiwalnej" - napisano w komunikacie.

Agora podała, że szacowane odpisy mają charakter jednorazowy i niepieniężny oraz nie wpłyną na sytuację płynnościową spółki i grupy ani na jej zamierzenia strategiczne.

Agora kupiła w 2016 roku pakiet 89 proc. udziałów w internetowym serwisie rekrutacyjno-społecznościowego Goldenline za 8,48 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Przeczytaj też

Komentarze