~Sartan

Tanio sprzedaż.
Zobacz, że po emisji tak dużej liczby akcji inwestor wpłaci 80 mln PLN, 80 000 000 PLN. Spółki z taką gotówką, bez długów, co prawda nie przynoszące zysków, są poszukiwane.

Przy tej cenie kapitalizacja będzie wynosiła 510 000 000 PLN, a ile gotówki będzie w kasie.
Dużo zależy jeszcze do kogo skierowana jest ta emisja ale ja mam nadzieję, że będzie to powalająca informacja, która spowoduje że ludzie będą zabijać się o akcje IIC.

Nie wiem, czy do wartość księgowej można liczyć gotówkę ale licząc tylko nią to C/WK będzie wynosił 6,3. Co będzie jeśli jeszcze nowy inwestor wprowadzi do spółki inne aktywa? C/WK może znacząco być jeszcze mniejszy.

Niemniej jednak ja poczekam. Mam nadzieję, że będzie wyżej.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.