~fisz/

ośrednie nabycie akcji Spółki
Zarząd Fon Ecology S.A. z siedzibą w Płocku informuje, że w dniu 17.01.2011r. do spółki wpłynęło zawiadomienie akcjonariusza spółki Fartpol Holdings Limited z siedzibą w Larnace na Cyprze w trybie art. 69 ust. 1 pkt. 1 ) w zw. z art. 69a ust. 1 pkt. 3) ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 184, poz. 1539 z poźn. zm.) o pośrednim nabyciu akcji Emitenta.
W wyniku uzyskania przez Fartpol Holdings Limited statusu podmiotu dominującego w rozumieniu art. 4 pkt. 14 ustawy o ofercie wobec spółki Fon S.A. w Płocku będącej jednocześnie podmiotem dominującym wobec Emitenta, Fartpol Holdings Limited pośrednio nabył 14.704.828 akcji Emitenta co stanowi 50,70% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz pośrednio uprawnia do oddania 14.704.828 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.
Akcjonariusz Fartpol Holdings Limited poinformował, że pośrednie nabycie akcji Emitenta nastąpiło w wyniku dokonania zamiany obligacji posiadanych przez Fartpol Holdings Limited na akcje spółki Fon S.A. w dniu 10.12.2010r. Na skutek czynności zamiany obligacji na akcje Fartpol Holdings Limited nabyła 71.300.000 akcji spółki Fon S.A. w Płocku która to ilość stanowi 65,99% udziału w kapitale zakładowym Fon S.A. w Płocku oraz uprawnia Zamawiającą do oddania 71.300.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Fon S.A. w Płocku.
Fartpol Holdings Limited poinformował, że przed nabyciem akcji spółki Fon S.A. w Płocku nie posiadała ani pośrednio ani bezpośrednio żadnych akcji Emitenta.
Ponadto Fartpol Holdings Limited poinformowało, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie wyklucza bezpośredniego oraz pośredniego zmniejszenia lub zwiększenia swojego zaangażowania w Spółce.
Ponadto Fartpol Holdings Limited poinformowało że inne podmioty od niej zależne wyjątkiem Fon S.A. w Płocku posiadającej 14.704.828 akcji Spółki, co stanowi 50,70% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz pośrednio uprawnia do oddania 14.704.828 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, nie posiadają akcji Emitenta oraz, że Zawiadamiająca nie zawierała żadnych porozumień ani umów których przedmiotem było by przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.
Podstawa Prawna:
Art. 70 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 184, poz. 1539 z poźn. zm.)
A wy co o tym myslicie??????????????

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.