Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Już niedługo się dowiemy ... Ciekawa jestem kto z nas ma rację.
Jak zagospodarować 300 milionów złotych
Parkiet, Adam Roguski 07-01-2011, ostatnia aktualizacja 07-01-2011 04:25
Złomrex za kilka dni odkryje karty
Prawdopodobnie w nadchodzącym tygodniu Złomrex, kontrolujący 64,4 proc. akcji giełdowego Cognora, przedstawi nową strategię wobec tej spółki.
– W najbliższych dniach będziemy to komunikowali – mówi Krzysztof Zoła, członek zarządu Złomreksu ds. finansów i rozwoju. Nie zdradza jednak żadnych szczegółów.
W giełdowej spółce trwa pat, po tym jak na grudniowym walnym zgromadzeniu akcjonariusze mniejszościowi, właściciele zaledwie 2 proc. kapitału, zablokowali plany Złomreksu. Główny udziałowiec nie wziął udziału w głosowaniu dotyczącym transakcji w ramach grupy.Złomrex planował sprzedać Cognorowi trzy huty i sieć skupu złomu, aktywa wycenione na 700 mln zł. Cognor miał zapłacić około 200 mln zł gotówką oraz przejąć ponad 500 mln zadłużenia Złomreksu z tytułu obligacji. Firma pozbywa się biznesu dystrybucyjnego, który generuje straty, za prawie 300 mln zł. Mniejszościowi akcjonariusze mieli wątpliwości wobec wyceny aktywów Złomreksu. Po zgromadzeniu menedżerowie tej firmy zapewniali, że na zmianę parametrów transakcji nie ma szans.
Drobni udziałowcy nie wykluczyli zaś przedstawienia głównemu graczowi własnego scenariusza. – Na razie czekamy na ruch Złomreksu – mówi Tomasz Suszycki, nieformalny lider opozycji.