~Kasia

Już niedługo się dowiemy ... Ciekawa jestem kto z nas ma rację.

Jak zagospodarować 300 milionów złotych
Parkiet, Adam Roguski 07-01-2011, ostatnia aktualizacja 07-01-2011 04:25

Złom­rex za kil­ka dni od­kry­je kar­ty

Prawdopodobnie w nadchodzącym tygodniu Złomrex, kontrolujący 64,4 proc. akcji giełdowego Cognora, przedstawi nową strategię wobec tej spółki.

– W najbliższych dniach będziemy to komunikowali – mówi Krzysztof Zoła, członek zarządu Złomreksu ds. finansów i rozwoju. Nie zdradza jednak żadnych szczegółów.

W giełdowej spółce trwa pat, po tym jak na grudniowym walnym zgromadzeniu akcjonariusze mniejszościowi, właściciele zaledwie 2 proc. kapitału, zablokowali plany Złomreksu. Główny udziałowiec nie wziął udziału w głosowaniu dotyczącym transakcji w ramach grupy.Złomrex planował sprzedać Cognorowi trzy huty i sieć skupu złomu, aktywa wycenione na 700 mln zł. Cognor miał zapłacić około 200 mln zł gotówką oraz przejąć ponad 500 mln zadłużenia Złomreksu z tytułu obligacji. Firma pozbywa się biznesu dystrybucyjnego, który generuje straty, za prawie 300 mln zł. Mniejszościowi akcjonariusze mieli wątpliwości wobec wyceny aktywów Złomreksu. Po zgromadzeniu menedżerowie tej firmy zapewniali, że na zmianę parametrów transakcji nie ma szans.

Drobni udziałowcy nie wykluczyli zaś przedstawienia głównemu graczowi własnego scenariusza. – Na razie czekamy na ruch Złomreksu – mówi Tomasz Suszycki, nieformalny lider opozycji.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.