~Tomek

Niesamowite!

Spojrzałem sobie na raporty roczne za 2006 i 2007 rok.

I okazuje się, że po usunięciu czysto księgowej pozycji przeszacowania w górę wartości aktywów (rzędu 150mln), rachunek zysków i strat w czasach prosperity wyglądał podobnie jak ten za 3 kwartały 2010r. :)

Podobne poziomy przychodów, kosztów, odsetek itd.

Np. rok 2007

Przychody 300 mln
Koszty sprzedaży 170mln
Koszty pracowników 60mln
Inne koszty operacyjne 56ml\n
Koszty odsetek 66mln

Czyli generalnie już wtedy byli nierentowni, ale zarabiali na wzroście wartości majątku.

Teraz po restrukturyzacji kosztów, jest większa rentowność na działalności operacyjnej, a przed nami ponowny wzrost wartości majątku firmy. ;)

Tomek


Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.