PawelRejczak

Dzień ustalenia prawa do dywidendy jest jeden i konkretny, przykładowo 12 lipca. Trzy dni które odlicza się wstecz wynikają z trybu rozliczania transakcji na WGPW (dzień transakcji +3). W tym hipotetycznym przypadku akcje należy mieć na rachunku po sesji 30 czerwca - środa/ liczy się dni robocze. W czwartek kurs odniesienia jest obniżony o wartość dywidendy - akcje można sprzedać, mając już prawo do otrzymania dywidendy.

Co do zestawień, to ja zwykle sprawdzam w google wpisując np. "dywidendy 2010", jest kilka serwisów m.in. biur maklerskich, aktualizujących te dane.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.