Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Sytuacja Impexmetalu wyglada dość klarownie. Fakt, że spółka od dłuższego czasu porusza się w trendzie wzrostowym, jednak obecni jej akcjonariusze chyba przezywają gehennę, gdyż od dłuższego czasu praktycznie konsoliduje się na poziomie 2,3 – 2,91. I dopiero przekroczenie jednej z tych wartości da sygnał sprzedaży bądź kupna. Dodatkowym wsparciem oprócz dolnego poziomu konsolidacji jest właśnie linia trendu (obecnie ok. 2,4), której również przekroczenie da syg sprzedaży. Szczerze mówiąc formacja utworzona na IPX jest podobna do tzw podwojnego szczytu, co jest często sygnałem zmiany trendu (zatem trzeba mieć się na baczności ). Wygenerowały się dwa szczyty, gdzie na pierwszym sa stosunkowo duze obroty, a na drugim niewielkie. Ponadto minima cenowe osiągnięte zostały przy niewielkim wolumenie. Jeżeli chodzi o świece japońskie to sytuacja wyglada zgoła odmiennie. Testowane w piątek wsparcie zostało obronione i tak jak można było się spodziewać dziś nastapił wzrost i w najbliższym czasie możliwe jest utworzenie formacji 3 szczytow (czyt, atak na ponad 2,8 zł). Dwie białe świece są pierwszym tego symptomem. Osobiście kupującym zalecam poczekać aż sytuacja się wyklaruje i przekroczy 2,9 (na koniec sesji), wtedy powinien być silny sygnał kupna. Z drugiej strony można zakupić akcje obecnie i ustawić stop lossa na wsparciu przy 2,4 (linia trendu), bądź 2,3 gdzie jest poziom konsolidacji.