~stockpicker

Nie rozumiem dlaczego usunięto kilka wpisów z tego wątku?

Powtórzę więc na jakie spółki moim zdaniem warto zwrócić uwagę:

1. Cognor - spółka wydała na inwestycje w rozwój spółki i nowoczesne moce produkcyjne kwotę ok. 1,5 mld zł a obecna kapitalizacja to zaledwie 1,36 mld zł. Od 1 lipca wchodzą cła na import stali do UE a więc pojawia się szansa na wyższe marże dla spółki i większą sprzedaż. Zarząd zapowiada wyraźną poprawę wyników w drugim półroczu 2026. Do tego spółka prawdopodobnie będzie beneficjentem SAFE i współpracy z europejskimi koncernami zbrojeniowymi. Minusem jest relatywnie wysokie zadłużenie.

2. Lubawa - spore wahania kursu, ale trend wzrostowy. Wysoka szansa na podpisanie kolejnej istotnej umowy i to na aż ponad 2 mld zł, zawierane imponujące umowy powinny przenieść spółkę do wyższej ligi światowej w jej segmencie. Wysoka rentowność biznesu.

Dwie powyżej wymienione spółki to bardziej kandydaci na 50 - 100% w okresie najbliższych 12 miesięcy.

3. ASBIS - oczywisty kandydat do pozostawienia w portfelu na nawet kilka lat. Akcje spółki wraz z rosnącą wyceną spółki będą przechodzić w tzw. twarde ręce co pozwoli wyceniać spółkę z C/Z = 15-20. Posiadanie spółki w portfelu zapewnia pokrycie wszystkich technologicznych trendów jak AI, robotyzacja, automatyzacja i w przyszłości technologie kwantowe - i to przy wycenie niższej niż spółki z USA. Nie zdziwię się, jeśli ASBIS w okresie 5 lat dojdzie do wyniku ok. 1 mld zł rocznego zysku netto. Rosnące ceny sprzętu + inflacja będą silnym wsparciem (przełomowe, niezbędne technologie = niskie ryzyko ograniczenia zakupów przez klientów).

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.