Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Na SteamDB są dostępne szacunkowe dane dotyczące liczby sprzedanych kopii. Oprócz tego podane są tez miejsca na Top Sellers dla FP2, TA i DLC do FP2 i miejsce na Wishlist dla DLC do TA. W przypadku FP2 jakoś sprzedaż próbuje się kręcić, ale szału na razie nie ma. Szacunkowa średnia liczba sprzedanych do dzisiaj egzemplarzy wynosi 975k i jest codziennie aktualizowana. Ja osobiście w tym przypadku uznałbym za komercyjny sukces dodatku jakby liczba kopii podstawy skoczyła o 10% do końca czerwca. Czy tak będzie? Szczerze wątpię. W przypadku TA sprzedaż obecnie stoi - podejrzewam, że gracze czekają na jakaś ofertę promocyjną przy okazji dodatku, bo obecnie gra sprzedawana jest w pełnej cenie. Średnia liczba sprzedanych kopii TA to w tej chwili 587k. Tutaj ja uznam za sukces jak liczba sprzedanych kopii podstawy po premierze dodatku wzrośnie o 20%, czyli do z grubsza 700k kopii do końca lipca. Moim zdaniem będzie to wtedy sukces komercyjny tych dodatków. I tak - zdaję sobie sprawę z tego, że sukces dodatków chcę mierzyć sprzedażą podstawowej wersji gier.