Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Postaram sie krotko. Oczekuja ebitda dla HP na poziomie 79 mln przy dodatnich lajkach vs 72 mln w Q1 2025 - jest to wzrost o ok 10%. Na poczatek Q1 2025 powierzchnia HP wynosila 292k powierzchni, na poczatek Q1 2026 bylo to 462k - wzrost o 58%. W HP sprzedaz jest wyłącznie online. Sami zakladaja dodatnie lajki, a wiec na tej powierzchni 292k - zalozmy 5% mimo ze Stelmach mowil 7-8%. Przy 5% lajkach przychody rosna o 22 mln. Do tego mamy powierzchnie wieksza o 58% - zalozmy ze nowa powierzchnia generuje 70% przychodow tej starej, daje nam to dodatkowo 190 mln przychodow. Sumarycznie przychody rosna z 443 mln na 655 mln. Marza brutto w roku poprzednim to bylo 51,2%. Wiemy ze w HP jest teraz duzo wiecej produktow licencyjnych, wiec spokojnie marze brutto mozna przyjac na 52%, oznacza to ze zysk ze sprzedazy wynosi 340 mln vs 226 mln w roku poprzednim. Koszty w HP wzrosly zapewne o ok 40% - mniej niz powierzchnia. Czemu? Tansze lokalizacje. W ten sposob wychodzi, ze ebit rosnie z 30 mln do 65 mln a ebitda z 72 mln na 110-120 mln. Oczekiwanie marzy ebitda w worldbox na poziomie -30% kiedy zarzad w Q2 chce wyjsc na 0 tez brzmi dla mnie jak abstrakcja