~wchodzę

2. Specjalne ubezpieczenia od "ryzyka nadzwyczajnego"
PZU wprowadziło jednak (od 1 kwietnia 2026 r.) nowe, unikalne rozwiązania, które faktycznie obejmują skutki wojny: [1]

  • Dla kogo?: Obecnie skierowane są one głównie do firm (np. transportowych), a nie do wszystkich obywateli jako standardowe ubezpieczenie na życie.
  • Co obejmują?: Szkody spowodowane działaniami zbrojnymi, atakami rakietowymi czy dronami.
Gwarancja państwa: Takie ryzyko jest możliwe do ubezpieczenia tylko dlatego, że PZU współpracuje z KUKE (część polskiej Grupy PFR), która reasekuruje te polisy, czyli bierze na siebie większość finansowej odpowiedzialności za ewentualne skutki wojny. [1, 2, 3, 4]

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.