~Jadzia

W historii spółki Boryszew S.A. przeprowadzono co najmniej cztery główne programy skupu akcji własnych (buy-back), przy czym niektóre z nich były wieloletnie lub podzielone na etapy: Lata 2006–2008: Pierwsze znaczące działania związane z nabywaniem akcji własnych, m.in. w wyniku połączenia z Hutą Oława. W 2006 roku umorzono ponad 7 mln akcji. Lata 2011–2014: Szeroki program ogłoszony w październiku 2011 roku. Do maja 2014 roku spółka (razem z podmiotami zależnymi) skupiła łącznie 220 mln akcji. Lata 2014–2019: Program przyjęty w czerwcu 2014 roku, w ramach którego do czerwca 2019 roku grupa nabyła ponad 25,4 mln akcji za kwotę ok. 164,4 mln zł. Lata 2020–2024: Najnowszy duży program rozpoczęty w październiku 2020 roku. Zakładał on skup do 33,33% kapitału zakładowego (ok. 80 mln akcji) w ciągu 5 lat. W pierwszym etapie odkupiono m.in. 13,3 mln akcji od spółki Impexmetal. Boryszew Boryszew +7 Według stanu na maj 2025 roku, akcje własne posiadane przez spółkę (ponad 34 mln sztuk) nie są uprawnione do dywidendy.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.