~ciekawski

Dnia 2026-02-25 o godz. 17:00 ~wungiel napisał(a):
> Wodór to ślepa uliczka ,każdy fizyk i chemik ci to powie. Nikt rozsadny nie poswięci takich strat energii które sa w cyklu zamiany elektrycznosci elektrolizerem na wodór i odwrotnie ogniwem wodorowym na prąd. Juz tylko chyba zaczadziałe zieloną ideologia niemcy śnia te wodorowe fantasmagorie ale tylko snią bo rakiem sie wycofuja z tych ambitnych i mocarstwowo wodorowych planów. Nawet chiny dysponauace ogromem mocy i pewnie jej sporym naddatkiem sie w to nie bawią. Traktowałbym to jak jakas ciekawostke nic wiecej. Moze dziwne niemcy to łykną ale bardzo w to wątpie bardzo. Jedyny pozytek to taki ze kompozytowe zbiorniki sie obronia ale nie na wodór tylko na zwykła wode. Jak mniemam beda potrzebne a wrecz konieczne do kotłów zgazowujacych drewno

A gdyby tak udało się z nową technologią :
Wrzucasz słomę, wyciągasz paliwo przyszłości. Ekologiczny wodór wreszcie tańszy od gazu 
Co sądzisz ??

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.