Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Siły Obronne Ukrainy zaatakowały dwa statki i dwa samoloty na Krymie.
Ukraina rozpoczęła serię ataków na rosyjski sprzęt i obiekty.
Ukraińskie Siły Obronne przeprowadziły serię ataków na rosyjski sprzęt i obiekty na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy. Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, trafiono dwa okręty, dwa samoloty i ciężki wieloprowadnicowy system rakietowy.
https://i.c97.org/ai/674473/aux-head-1771688762-241025_korabl_36.jpg
https://i.c97.org/ai/674473/aux-1771688700-1.jpg
Dokładnie w nocy 21 lutego dwa okręty patrolu granicznego projektu 22460 „Ochotnik” zostały zaatakowane w pobliżu Inkermanu na tymczasowo okupowanym terytorium Krymu. Drony zaatakowały również dwa samoloty zwalczania okrętów podwodnych Be-12 w pobliżu Zakładów Remontowych Samolotów w Jewpatorii.
W pobliżu wsi Astrachanka w obwodzie zaporoskim drony Sił Obronnych zniszczyły rosyjski wieloprowadnicowy wyrzutnię rakiet Tornado-S.
https://i.c97.org/ai/674473/aux-1771688700-2.jpg
Atak na elektrownię Naftogorsk GPP w obwodzie samarskim: zdjęcia NASA potwierdzają poważny pożar
https://images.unian.net/photos/2026_02/1771678927-1850.jpg?r=116268
Po eksplozjach, do których doszło w obiekcie, w internecie pojawiły się zdjęcia i filmy z rejonu GPP Nieftiegorsk, gdzie szalał pożar.
Zdjęcia na interaktywnej mapie monitoringu NASA pokazały, że w zakładzie wybuchł ogromny pożar. Wskaźniki promieniowania podczerwonego pokrywają niemal cały teren zakładu zgazowania.
„Military” poinformował, że zakład przetwarza towarzyszący gaz naftowy ze złóż wołżańskich. Zdolność przerobowa przedsiębiorstwa sięga 0,7–0,75 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Wraz z Otradnieńską Elektrownią Gazową , Naftogorska Elektrownia Gazowa tworzy samarski węzeł przetwórstwa gazu Rosnieftu o łącznej zdolności przerobowej ponad 1,5–1,9 mld metrów sześciennych rocznie.