~Free

Jak uważasz JSW za porządną spółkę dla inwestorów, to nie mam pytań. Tam albo zaorają te związki albo mogą pakować walizki. Oni chyba w jednej spółce maja kilkadziesiąt związków zawodowych - dla mnie to już jest jednak patologia pracownicza.

A ta chryja z barburką odbije się górnikom czkawką, bo każdy trzeźwo myślący widzi jaka jest sytuacja finansowa a Ci dalej udają, że zarabiają miliardy.

Mówią, ze to spółka, która nie może upaść. Ja osobiście myślę, że może być ten sam myk co na Rafako - wydzieli się aktywa, które są istotne dla strategicznej branży i rentowne, a reszta kopalni pójdzie do piachu razem ze związkami zawodowymi jak się nie opamiętają. Taka groźba pewnie w końcu pojawi się w negocjacjach, jak się będą dalej stawiać.

Ewentualnie spółka do zaorania na giełdzie - no bo przez to raportowanie każdy może zobaczyć jaka to jest przepalarnia publicznych pieniędzy. Koszt wycofania to tylko kilka miliardów - biorąc pod uwagę ile dopłacają to zdjęcie z giełdy jest dosyć prawdopodobne. To chyba najlepsze będzie dla rządu pod względem PR-owym, bo przecież jak pojawi się jakiś spin w necie, że nie ma dopłat na służbę zdrowia przez dopłaty dla górników, którzy nie chcą zejść z pensji pomimo tragicznej sytuacji, no to będzie trzeba już coś z tym fantem zrobić.

Resumując - Astarta przy tym to jeden z siedmiu giełdowych cudów świata, a tam to giełdowa Sodoma i Gomora:) Osobiście podziwiam ludzi którzy tam siedzą - trzeba mieś cohones ze stali:) Przez te związki po prostu nie ma perspektyw nie tylko na rozwój ale też na wyjście z długów. A jak podpiszą pokój i wróci węgiel z Rosji to już w ogóle mogą zwijać majdan.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.