~anty

Siły obronne stopniowo wypierają najeźdźców z Kupiańska, mówi ekspert.
Oczyszczenie miasta z rosyjskich najeźdźców jest kwestią czasu.
https://images.unian.net/photos/2025_11/1763029896-4391.jpg?r=39030
Kupiańsk nie został okrążony przez rosyjskich najeźdźców. Wręcz przeciwnie, ukraińscy obrońcy stopniowo wypierają okupantów z miasta. Doniósł o tym komentator wojskowy Denis Popowicz.
Sytuacja w Kupjansku
„W Kupiańsku nie chodzi o to, że armia rosyjska jest otoczona przez wojska ukraińskie, nie ma tam śladu okrążenia. W Kupiańsku nie ma go w planach. Rosjanie mają teraz pytanie, jak utrzymać się w Kupiańsku. Trwa czystka sił, które Rosjanie porzucili. Oni również przedostali się tam, między innymi przez rurę, którą odkryto wczesną jesienią” – zauważył Popowicz.
Zauważył, że walki w mieście nadal trwają, ale oczyszczenie osady z okupantów jest kwestią czasu. 

„Stopniowo ich stamtąd wypychamy... Trwa operacja oczyszczenia tych rosyjskich grup piechoty, które się tam przedostały” – podkreślił ekspert.
Podkreślił, że najeźdźcy stoją przed pytaniem, jak utrzymać się w mieście. 
Według Popowicza w przyszłości możemy spodziewać się pozytywnych informacji z działań Sił Obronnych Ukrainy w tym zakresie. 

Jednocześnie wróg próbuje również zinfiltrować i zdobyć przyczółek w mieście Lyman w obwodzie donieckim, lecz zostaje stamtąd wyparty.
„Nie ma mowy o utracie tego miasta przez Siły Obronne, nie mówiąc już o jego okolicach. Obrona się broni i będzie się bronić” – podkreślił Popowicz.
Jak donosiła agencja UNIAN, Rosjanie wielokrotnie rozpowszechniali fałszywe informacje o rzekomym okrążeniu Kupiańska. Mówiono nawet o rzekomym zdobyciu miasta. 
Jak zauważył Wiktor Tregubow, szef wydziału łączności Grupy Sił Połączonych , rosjanie są zmuszani przesunąć ustalone terminy , gdyż sytuacja w Kupiańsku rozwija się na korzyść Sił Obronnych Ukrainy. 

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.