Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Szanowny ,darek, Twoja logika biznesowa jest bezbłędna. Nie uwzględniasz jednak czynnika tzw. deep state, a w Orlenie
deep power. Mówiąc krótko, nic nie można zrobić przeciwko funduszom. Głupi wójt myślął ,ze przekształci Orlen w
państwowy koncern. Przegrał. Spacyfikował polskie fundusze emerytalne, które oddały akcje Energi za bezcen.
Fundusze Orlenowskie wzięły tyko tyle tych akcji by nie stracić ststusu firmy prywatnej. Wójt został zrobiony w konia i stał się ich zakładnikiem. Dlatego niedokończona fuzja. Póżniej / Lotos i PGNIG / już jechał na parytetach. Korzyść dla wójta z niedokończonej fuzji z Energą to możliwość niewpuszczenia Banasia / NIK / na kontrolę do Orlenu.
Deep Power w Orlenie decyduje o wszystkim, a oni są po to by zarabiać a nie uwzględniać interesy kraju w którym się zagnieżdzili.
Pozdrawiam.