~gossi

zlyzus Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Obawiam się że problem dotyczy tych małych firemek, bo duże > koncerny radzą sobie w inny sposób np. zwalniają pracowników > aby obniżyć swoje koszty.Więc jaką bitwę chcesz wygrać? Trzeba skupić się na pokazaniu dziennikarzom, posłom, że nasze działania polegające na wyrejestrowywaniu z ubezpieczeń były prowadzone zgodnie z prawem. Nie po to powstało i trwalo to forum przez półtora roku, a takie osoby jak AR, ksiegowy, marsh, obserwator, urzędnik, walter (kolejność alfabetyczna, bo wg zasług byłoby mi trudno) włożyli w nie nie mały fragment swojego życia, by te wysiłki teraz poszły na marne. Nie można jednocześnie wykazywać, że działaliśmy zgodnie z prawem, a tak było i jednocześnie zmieniać to prawo. Ustawa o SUS jak i wiele innych ustaw nie są prawem dobrym (i o tym wiedzą nawet Sędziowie). Ustawy nie sprzyjają drobnym firmom, ale w kwestii wyrejestrowań z ZUS podczas okresów niewykonywania tej zgłoszonej działalności jest nam przychylne. Skupmy się na wygraniu bitwy o przyznanie nam racji, że nie jesteśmy przestępcami i nie naginaliśmy prawa, by płacić mniejsze składki. Potem zabierzemy się za resztę naszych problemów, a jest ich sporo. Jest jeszcze jedna sprawa - nie bardzo wierzę w to, że istniejące organizacje przedsiębiorców pomogą nam maluczkim .... to nie leży w ich interesie. Chciałabym się mylić i to bardzo bym chciała. Pozdrawiam - gośka PS. do skladki nie walczę z ZUSem! walczę o nie robienie ze mnie przestępcy, walczę o swoją godność, walczę o to by ZUS nie robił ze mnie wariatki, po wielokroć razy zmienianymi interpretacjami tej samej ustawy, walczę o to by niezależne, niezawisłe Sądy oceniły sprawiedliwie!!! zaistniałą sytuację oraz to by właściwie oceniły moje zachowanie w stosunku do tego co jest w przepisach prawnych napisane, walczę o to, by osoby odpowiedzialne za ten wytworzony bałagan poniosły konsekwencje lub chociażby przyznały się do swojej "pomyłki" Pozdrawiam i zapraszam na gossi@autograf.pl - gośka

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.