~moja

Dnia 2025-09-18 o godz. 11:56 ~Karol_I_the_King napisał(a):
> wpływ na naszą spółkę. Otóż Sikorski twierdzi, że prezydent MUSI współpracować z rządem, bo tak stanowi konstytucja. Ale przecież konstytucja daje prezydentowi prawo wetowania ustaw i wnoszenia do sejmu swoich. Prezydent ma w kancelarii prezydenta "swoich" ministrów, odpowiedników tych z KPRM, czyli w praktyce swój własny rząd. Praktyka pokazała też, że prezydent daje radę prowadzić politykę zagraniczną bez pomocy rządu. Czyli wynika z tego, że jednak to rząd musi współpracować z prezydentem, bo jest zmuszony dostosowywać swoje działania do obietnic złożonych przez prezydenta w kampanii wyborczej i najzwyczajniej w świecie do jego osobistych przekonań i ocen. Taka jest prawda, której nie zauważył żaden z poprzednich prezydentów. I nie chce być inaczej. Taką mamy naprawdę konstytucję, a nie taką, jaką sobie niektórzy wyobrażali. Polska ma system prezydencki, a nie kanclerski, jak myslał obywatel Tusk. Bo tu jest Polska, a nie Niemcy.

"Polska ma system prezydencki", "rząd musi współpracować z prezydentem, bo jest zmuszony dostosowywać swoje działąnia do obietnic złożonych przez prezydenta w kampanii wyborczej ....".
Pochwal się jaką to szkołę skończyłeś. Zrobisz jej reklamę na całą Polskę.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.