Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
"A co z fosami, które utracili?
Fosa techniczna wyparowała około 2019 roku . Pamiętacie hybrydową grafowo-relacyjną bazę danych Piećki? Rewolucyjna w 2014 roku. Dzisiaj Amazon Neptune robi to samo. Podobnie jak Cosmos DB Microsoftu. Neo4j dodał podobne funkcje. Specjalny sos DataWalk stał się podstawą.
Stracili również przewagę pierwszego gracza w pozycjonowaniu antypalantirowskim . Kiedy DataWalk zaczynał, bycie przystępną cenowo alternatywą było czymś wyjątkowym. Teraz wszyscy się do tego przyznają. Databricks, Snowflake, a nawet Microsoft pozycjonują się jako „zdemokratyzowany” wybór. Według ich własnego prezesa, w ich niszy istnieją tylko dwaj prawdziwi konkurenci: DataWalk i Palantir. Ale to coraz bardziej pobożne życzenia."