Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Aktualizacja informacji dotyczącej podpisania dokumentu typu term sheet z PGE SA w sprawie potencjalnego zbycia udziałów w PAK CCGT Sp. z o.o. oraz akcji w PGE PAK Energia Jądrowa SA
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 2/2025 z dnia 23 stycznia 2025 roku, dotyczącego podpisania przez ZE PAK SA ("Spółka") oraz PGE Polska Grupa Energetyczna SA ("PGE SA") dokumentu typu term sheet ("Term Sheet"), w sprawie potencjalnego zbycia na rzecz PGE SA: - 100% udziałów w spółce celowej PAK CCGT sp. z o.o. ("Udziały"), realizującej projekt budowy bloku gazowego CCGT klasy 600 MWe wraz z infrastrukturą towarzyszącą ("Blok CCGT") oraz - 50% akcji w PGE PAK Energia Jądrowa SA ("Akcje"). Obecnie PGE SA oraz ZE PAK SA posiadają po 50% akcji w PGE PAK Energia Jądrowa SA. Działalność PGE PAK Energia Jądrowa SA koncentruje się na przygotowaniu projektu budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim, Spółka informuje, że okres wyłączności udzielony PGE SA minął w dniu 30 czerwca 2025 roku i nie został on przedłużony. Obecnie Spółka koncentruje się na samodzielnej realizacji projektu CCGT w oparciu o inne źródła finansowania. Jednocześnie Spółka oraz PGE SA deklarują zamiar kontynuacji rozmów odnośnie PGE PAK Energia Jądrowa SA.