~darek


17 marca 2025 roku ORLEN podpisał umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, na kwotę 1,7 mld PLN. Finansowanie udzielone jest na sfinansowanie programu inwestycyjnego spółki Energa- Operator S.A. obejmującego inwestycje w nowe aktywa dystrybucyjne, w tym dedykowane przyłączeniu nowych odbiorców (w tym nowych źródeł OZE), modernizację sieci dystrybucyjnej, budowę i modernizację aktywów dystrybucyjnych oraz rozwój inteligentnej sieci, w tym inteligentnych systemów pomiarowych (smart metering). Zgodnie z umową, fundusze będą mogły zostać wykorzystane w transzach w ciągu trzech lat od daty podpisania umowy, a spłata zobowiązań nastąpi maksymalnie w ciągu 15 lat od ich uruchomienia.

-kolejne 1,7 mld zł z EBI dla EOP za pośrednictwem Orlenu czeka w gotowości by rynkowo je pożyczyć od Orlenu to niepojęte jak można tak "doić" Energę na odsetkach,Nam dmawiając choćby drobnego zwrotu z zainwestowanego kapitału -barbarzyństwo,bolszewizm korporacyjny nic więcej

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.