dorotka200k

Smuteczek, tym bardziej że oceny w soft launchu zaskakująco dobre ;''''(

Zarząd Vivid Games postanowił o wydłużeniu prac nad Real Boxing 3.

Gra zadebiutuje później niż pierwotnie zakładano.

"Decyzja o aktualizacji harmonogramu prac nad Real Boxing 3 była dla Zarządu trudna, ale niezbędna. Jako spółka działająca na bardzo konkurencyjnym rynku gier mobilnych, kierujemy się danymi, rynkowymi benchmarkami oraz oczekiwaniami użytkowników. Wyniki metryk monetyzacyjnych osiągnięte na kolejnym etapie soft-launchu jasno pokazały, że obecna wersja gry nie spełnia zakładanych przez nas parametrów jakościowych i finansowych. Z tego względu podjęliśmy natychmiastowe działania: dokonaliśmy przeglądu strategicznego projektu, przeorganizowaliśmy zespół deweloperski i przystąpiliśmy do rewizji kluczowych założeń produkcyjnych. Naszym celem niezmiennie pozostaje stworzenie gry, która nie tylko spełni oczekiwania graczy, ale również osiągnie trwałą rentowność. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że przesunięcie potencjalnej premiery poza 2025 rok może być rozczarowujące, jesteśmy przekonani, że świadoma decyzja o dalszym rozwoju produktu – zamiast forsowania niedopracowanej premiery – przyniesie długofalowe korzyści zarówno graczom, jak i akcjonariuszom. Wierzymy w potencjał Real Boxing 3, dlatego nie zamykamy projektu – przeciwnie, wzmacniamy jego fundamenty. O dalszych krokach będziemy informować transparentnie, zgodnie z przepisami prawa oraz naszymi najlepszymi praktykami" - podkreśla Piotr Gamracy, CEO Vivid Games.

Spółka opublikowała też wyniki za maj. Przychody na poziomie 0,8 mln zł i narastająca EBITDA w wysokości 0,9 mln zł są wynikową tego w jakim momencie znajduje się obecnie Spółka. Skupienie na produkcji i inwestycja w wysoką jakość nowej gry wymagają nakładów i inwestycji, które powinny przynieść rezultaty w przyszłości. "Warto podkreślić, że mimo wyzwań związanych z rozwojem Real Boxing 3, Spółka utrzymuje stabilność finansową. Dysponujemy kredytem oraz analizujemy różne scenariusze związane z długofalowym finansowaniem Spółki i monetyzacją posiadanych brandów. W nadchodzących miesiącach będziemy informować rynek o podjętych decyzjach i działaniach" - dodaje Prezes.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.