~XWX

Witam,

Wpłacał Pan nie bezpośrednio do OVB lecz do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, z którym OVB współpracuje. Nie wiem z jakim Towarzystwem Pan współpraował. Domyslam się jednak że jeśli to trwa już 2 lata to może być Compensa lub Aspecta.
Po dwóch latach jeśli jest wartosć wykupu to bardzo niewielka lub jej po prostu nie ma. Wszystko zależy jakie Towarzystwo Ubezpieczniowe i jakie są Ogólnę Warunki Umowy (OWU). Proponuję skontaktować się ze sprzedawcą z OVB, który taką umowę Panu sprzedał. Na pewno jednak po dwóch latach albo nie ma możliwości wykupu, albo kwota jest bardzo niewielka w stosunku do kwoty ktorą Pan wpłacił. Na 100% natomiast nie może Pan wyciągnąć całej kwoty, którą Pan wpłacił. Rozwiązanie, które Pan posiada ma charakter długoterminowy.
Chyba że posiada Pan tzw PSO (plan systematycznego oszczędzania) to może istnieć taka szansa. Wiem jednak że w OVB umów PSO (z DWS) jest baaaaardzo niewiele w związku z czym przypuszczam że nie posiada Pan takiej umowy.

Pozdrawiam
XWX

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.