~MC60

Co do finansowania. Niemiaszki likwidują farmę na Morzu Północnym Alpha Ventus 60MW, która miała działać do 2035. Powód to licha dotacja, która spadła z 15 ojrocentów za 1 kW do 3,9. Klapa. Nasz 1 kW w PGE kosztuje 62 gr brutto (to akurat tyle co dotacja u niemiaszków), a od 1 października 78 gr. (+22%, a miało być taniej). Koncern RWE (o zgrozo niemiecki) likwiduje farmę na lądzie aby więcej wykopać węgla brunatnego (ekologicznego). Ekoterroryści są oburzeni i nie wiem czy już się przykleili czy nie. Bez subwencji farmy są nieopłacalne. Liczę na mały atom bo dużego nie dożyję. Duży buduje się 6-7 lat a mały 2-2,5 tylko nie u nas.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.