Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dnia 2025-05-22 o godz. 10:35 ~Antoni napisał(a):
> do _ka_
> W 20217 roku zysk netto był 302 mln, w 2018 juz tylko 57 mln.
> A obecnie.... pomożesz, proszę?
>
> Jeśli ne podoba Ci się porównanie zysku netto, bo w 2024 był wypaczony, to może porównamy EBITDĘ?
Historia uczy, że historia niczego nie uczy.
Nie o te techniczne wskaźniki, procenty i inne cuda chodzi.
Obecnie wszystko to, co udało się wyprostować po ostatnich 5 latach, masz w cenie - tym bardziej adekwatnej, jeśli przeliczysz wszystko przez liczbę akcji — na to zwrócił też uwagę mBank w pierwszym zdaniu opisu po konferencji.
2024 r to już historia, trochę naciągana, ale bez gwarancji powtórki w 2025.
Po co porównywać EBITDA? Jak już to margin i vs przychody, ale to naprawdę mało nam wniesie do 2025 r. Nie ma gwarancji powtórzenia spektakularnego wzrostu.
Lepiej policz konsekwencje radykalnego cięcia kosztów, popatrz w prognozę pogody na 45 dni i zastanów się czy ccc zatowarowało się na wiosnę-lato 2025 na lajki z poprzedniego roku i co z tym zrobią.