~spokojny

12.5.Warszawa (PAP) - Centertel, który po pierwszym kwartale 2009
roku miał 16 tys. klientów radiowego dostępu do internetu w
technologii CDMA, spodziewa się, że na koniec tego roku ich liczba
może przekroczyć 50 tys.

Operator Orange nie planuje zmniejszać 500 mln zł nakładów na tę
inwestycję, dzięki której do końca 2009 roku obejmie zasięgiem
CDMA blisko 100 proc. Polaków. W drugim kwartale ruszy promocja
radiowego dostępu do internetu, ale raczej w systemie "door to
door" niż dużej kampanii reklamowej w mediach.

"Inwestycja w CDMA odbywa się zgodnie z planem i obecnie w
zasięgu naszej sieci znajduje się już 70 proc. powierzchni kraju.
Na koniec marca mieliśmy 16 tys. klientów usługi, co oznacza, że
średnio miesięcznie pozyskaliśmy 4 tys. klientów, gdyż usługa jest
dostępna od 1 grudnia 2008 roku" - powiedziała PAP w wywiadzie
Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela.

Pytana o plany wzrostu liczby klientów CDMA do końca 2009 roku
odpowiedziała: "Nasz plan biznesowy zakłada porównywalne wzrosty".

Piotrowska-Oliwa zapowiedziała, że w drugim kwartale rozpocznie
się promocja "door to door" tej usługi, gdyż do tej pory jej
rozwój odbywał się bez promocji.

"Jeszcze w drugim kwartale planujemy rozpocząć promowanie tej
usługi, ale nie należy spodziewać się zmasowanej akcji
promocyjnej, będzie to raczej promocja "door to door", gdyż zależy
nam na dotarciu do klienta poza miastem, który nie miał jeszcze
dostępu do internetu" - powiedziała.

Także w drugim kwartale Centertel, wraz z pozostałymi trzema
operatorami telefonii komórkowej, planuje rozpocząć testy
płatności mobilnych. Komercyjnie usługa w konsorcjum z MasterCard
i kilkoma bankami może ruszyć w drugim półroczu.

"Planujemy rozpocząć jeszcze w drugim kwartale testy płatności
mobilnych. Będą się odbywały na pracownikach czterech operatorów.
Dla naszych abonentów i klientów kilku banków usługa może być
dostępna w drugiej połowie roku" - powiedziała prezes.

W najbliższych tygodniach Telekomunikacja Polska planuje także
zakończyć akwizycję spółki Ramsat, która ma 150 punktów sprzedaży.

"Szczegóły transakcji zostały już uzgodnione. Akwizycja zostanie
sfinansowana ze środków własnych Telekomunikacji Polskiej" -
owiedziała Piotrowska-Oliwa, nie podając więcej szczegółów.
Na początku kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
zgodził się na przejęcie kontroli nad spółką Ramsat.

Sieć autoryzowanych przedstawicieli Centertela liczy obecnie
ponad 1.200 punktów.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ pam/ gor/
mamy ją przejąć ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.