Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
"
(...). O wiele mocniej w tym roku wzrósł kurs drugiej kosmicznej spółki notowanej na warszawskim parkiecie (NewConnect), jaką jest Scanway. Od początku roku to już 50 proc. Spółka działa w obszarze systemów wizyjnych i optoelektroniki, oferując rozwiązania na pograniczu optyki, elektroniki i oprogramowania. Działalność podzielona jest na dwie gałęzie: przemysłową i kosmiczną.
W segmencie kosmicznym rozwija systemy obserwacyjne dla satelitów, które mogą być wykorzystywane do celów rozpoznawczych, a wraz z ICEYE Polska współpracuje nad projektami satelitów o wysokiej rozdzielczości. Z firmą Flytronic podpisano umowę na opracowanie prototypu sensora dla dronów obserwacyjnych. Rozwiązania, które oferuje Scanway mogą wspierać wojsko zarówno w obserwacji satelitarnej, jak i w rozwoju systemów bezzałogowych. Firma również jest na wczesnym etapie rozwojum. W 2024 r. prawdopodobnie uda się przekroczyć poziom 10 mln zł rocznych przychodów.
"
Źródło bankier.pl