~NewbiePro

witam,
Polecam najpierw przemyśleć uważnie co się chce napisać (z najdrobniejszymi szczegółami) a potem nauczyć się programować! Naukę programowania radziłbym od języka C++, który jest bardzo podobny do MQL4. Jeśli chodzi o podręcznik to polecam Symfonia C++. Obowiązkowo rozdziały dotyczące: deklarowania zmiennych, pętli, tablic i oczywiście funkcji. Reszta do pisania strategi Ci się raczej nie przyda, a na pewno nie na tym poziomie, więc skup się na tym co wymieniłem. Jak opanujesz powyższe podstawy przeczytaj sobie kurs o MQL4 (po polsku jest gdzieś w internecie) - nie czytaj całego bo to nie ma sensu. skup się na tym co ci się przyda czyli głownie na funkcjach (jak opanowałeś wyżej wymienione rozdziały w C++) np. opanuj funkcje otwierania i zamykania pozycji a funkcje takie jak np. do liczenia cosinusa czy tangensa sobie obowiązkowo odpuść :). przeczytaj sobie powierzchownie ten kurs i skoncentruj się na tym, co będzie ci potrzebne do napisania strategi. Do tego dochodzi analiza kodu wskaźników i innych strategi stworzonych przez inne osoby bo inaczej ciężko ci będzie stworzyć samemu taką strategię - analiza przykładów i ćwiczenia to podstawa!!! no ale cóż... obawiam się, że w tydzień tego nie opanujesz więc... miłej zabawy. Osobiście uważam, że programowanie nie jest trudne jednak wymaga troszeczkę doświadczenia no i oczywiście szczegółowej wiedzy, co chce się osiągnąć (napisać).

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.