Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Odpis Projektu 8 jest odpisem księgowym. Kwota środków pieniężnych pozwala na działalność firmy na 1-2 lata bez żadnej sprzedaży. Dodatkowa sprzedaż Alters i DLC do pozostałych wydłuży ten okres. Pozdrawiam naganiaczy na forum, że kurs spadnie do 130 - oni szukają promocji, aby skupować akcje. Dodatkowo premiera Frostpunk 2 była 20 września - 1 weekend dla graczy na zakup gry. Pytanie ile sprzedaży zostało zrealizowane w październiku. Prawdopodobnie odpis został zrobiony tylko po to, aby uniknąć podatku nadmiernymi zyskami ze sprzedaży. Nazwanie Projektu 8 noname dodatkowo podkreśla, że zostały wyjęte trupy z szafy i wyczyszczone wieloletnie ogony, aby nie obniżać słabego wyniku 2022 i 2023, tylko dobry wynik 2024. Wynik ze sprzedaży Q4 2024 prawdopodobnie skompensuje odpis Projektu 8 i zostanie rozpoznany wzrost wyniku r/r, co podniesie wycene akcji do pewnie ok. 300. Cena 600-800 raczej brzmiało jak bańka.