Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dzięki za profesjonalną analizę i rzucanie potencjalnymi wartościami kursu jak z rękawa. Kapitalizacja była za wysoka gdy papier chodził za 600-700 patrząc z obecnej perspektywy. Przed premierą nikt nie zakładał że cena jest za wysoka. Jednak gdyby ludzie byli mądrzy, to by bardziej roztropnie lokowali środki w 11bit. Z racji, że nie są, to się wysypali. I z tej samej przyczyny przegięli w drugą stronę. Obecnie pierwszy kwartał po wydaniu gry po 6 latach daje c/z 12. W następnym kwartale zysk będzie dużo lepszy niż przewiduje np. Fuks, m. in. dlatego, że dosyć życzeniowo podchodzi do kwestii sprzedaży, dokonując kalkulacji kategorii "im mniej tym lepiej". Jednak obecna c/z jest i tak wyższa niż być powinna, z racji tego, że nie rozliczyło się 1/2 RAZY liczba sprzedanych kopii RAZY różnica między ceną podstawki a deluxe. Premiera The Alters nie musi być mega hitem, żeby być wartością dodaną w portfolio, z której będzie można czerpać zyski. Premiera Moonlighter 2, wersja konsolowa, dlc do frostpunk, The Alters, przychody z obecnego portfolio sprawią, że najbardziej zyskowny kwartał czeka nas w 2Q 2025 jak fp2 wyjdzie na konsolę i rozliczy się dodatki. Rozwijając temat dodatku do fp 2, to moment wejścia pierwszego z nich, w tym na konsolę oznacza parę rzeczy: - możemy rozliczyć 1/3 różnicy cen między podstawową wersją, a deluxe, mnożąc ją x ilość dotychczas sprzedanych tych wersji - cała baza graczy z game passa, o której w ogóle się nie mówi, będzie mogła kupić ten dodatek - cała baza graczy w momencie gdy będzie na konsolach, może już wtedy wynosić milion. Odejmując od tego posiadaczy deluxe, to jest to dodatkowa baza osób pod dodatek. B Jestem bardziej optymistyczny co do skali bazy graczy niż wcześniej, bo widzę, że z przecen z 250 pozycji weszło na top 100 na przecenie. A oceny po akcji na steamie dalej się trzymają i nawet wzrosło kosmetycznie o 1-2 procent po akcji (CHODZI O OSTATNIE OCENY - 89% WG STEAM, BYLO MNIEJ PO SKONCZENIU PRZECENY). Podsumowując uważam, że za 3 kwartały c/z przy tym kursie może spokojnie wynosić nawet poniżej 5. A już obecne 12 wynika ze SKRAJNIE NISKIEGO SENTYMENTU, ale nietrudno się domyślić, że to co się dzieje m.in. na CD projekt i wyczekiwanie na w4, opóźniające się obniżenie stóp %, zastój w innych sektorach itd. sugeruje ODWRÓCENIE sentymentu na gamingu w najbliższym czasie.