bialoczerwony1972

Zakładam nowy wątek bo moderatorowi nie podobają się moje pytania i usuwa moje posty w odpowiedzi na analizę w wątku Branża VFX. Dlaczego to robi, a ch*j go jeden wie xD
To z analizy powyżej:
"Chociaż branża VFX nie wróci do rekordowych wyników z lat 2020-2022, pierwsze oznaki ożywienia są widoczne. Studia VFX wznawiają projekty, które były wcześniej zamrożone z powodu strajków i cięć budżetowych, a inne sektory, takie jak gry komputerowe i reklama, zaczynają korzystać z usług VFX. Przykładem może być rosnąca popularność wirtualnej produkcji w branży reklamowej."

A to z raportu:
"Rynek animacji i VFX to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sektora przemysłu rozrywkowego. Szacuje się, że światowy popyt na usługi VFX będzie rósł w najbliższych latach w tempie ok. 5% rocznie. 

Pytania:

1.Jeśli rynek VFX będzie rósł średnio powiedzmy 5% rocznie to czy to oznacza, że w przychody w PLI Animation tez będą rosły tylko 5%?
2. Jeśli PLI dostanie to na co czeka i przychody z VFX wzrosną z 30 mln zł rocznie do np 50 czy nawet 60 mln zł rocznie, to ilu %owy jest to wzrost? 5% czy może jednak sporo wyższy?
3. Jeśli spółka ma tyle % wzrostu w segmencie animation to jak to się ma to prognozowanej średniej całorocznej dla całej branży i czy można powiedzieć, ze się zwija czy się rozwija?

I taka malutka podpowiedź? Dlaczego CCC ma rekordowe wyniki skoro branża średnio rośnie dużo, dużo wolniej? Dlaczego eobuwie z grupy CCC ma stratę skoro e-commerce rozwija się po 10-15% rocznie?

Fajnie, że pojawiło się tyle analityków, znawców z branży, sympatyków PLI i innych forumowiczów. Wreszcie coś się dzieje :)

Kradną wam akcje w biały dzień ;)

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.