~tez farmaceuta

jak masz jakies watpliwosci to popatrz na wyniki w ujeciu kwartalnym. We wrzesniu 2008 PGF wprowadzil system rabatowania tzw. GRA ktory jak sie wydaje pozwolil PGF realizowac wyzsza marze na przedazy co widac w skoku zysku. Nalezy tez zauwazyc odplyw obrotow: zwykle obroty w IV kw. roku sa o 15-20% wyzsze niz w III kw. roku ze wzgledu na sezonowosc branzy. Obroty w III i IV kw. 2008 sa niemal rowne czyli obroty powinny wyniesc 115 a wyniosly 100 czyli de facto spadly o okolo 13%. Nie mowie ze obroty sa wazniejsze niz zysk, a ten zostal na niezmienionym poziomie rdr w IV kw. Nalezy jednak pamietac ze wyzsze ceny i nizsze obroty nie sugeruja dynamicznego rozwoju firmy w najblizszym czasie chyba ze spolka detaliczna zbierze kapital i nastawia aptek uniezalezniajac PGF od niezaleznych aptekarzy.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.