Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dlaczego firmy szukają inwestorów strategicznych?
• Przyspieszenie wzrostu: Dzięki wsparciu inwestora firma może szybciej osiągnąć swoje cele biznesowe.
• Dostęp do nowych zasobów: Inwestor strategiczny może dostarczyć firmie narzędzi, których samodzielnie nie posiadałaby.
• Wzmocnienie pozycji na rynku: Dzięki współpracy z większą firmą, mniejsza firma może stać się bardziej konkurencyjna.
Podsumowując:
Kiedy firma mówi, że szuka inwestora strategicznego, aby przeskalować biznes, oznacza to, że chce znaleźć silnego partnera, który pomoże jej szybko się rozwijać i osiągnąć większy sukces na rynku.