Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dnia 2024-06-09 o godz. 13:14 ~PrezesTysiaclecia napisał(a):
> Jakie technicznie mamy możliwości, żeby pociągnąć wolfika do odpowiedzialności za tak tragiczne zarządzanie spółką oraz jej finansami?
Skoro pytasz to prosze i powodzenia :-)))
1. Zarejstrować sie na najbliższe Walne
2. zagłosować przeciwko udzieleniu absolutorium Zarzadowi i RN
3. poprosić o zaprotokołowanie sprzeciwu do protokołu z uchwał walnego zakladam że absolutorium przegłosuja
4. majac w uchwałach sprzeciw zgłosić pozew do sądu rejestrowego o działanie na szkode akcjonariuszy i spółki doprowadzenie do ujemnych kapitałow nie wiem czy nie jest takim potwierdzeniem , ale to chyba na tobie leży obowiażek udowodneinia że działania były celowe które do tego doprowadziły.
generalnie możesz się podpiac jeśli Inquisitor przyniósł strate ponad 200 000 koła:
działanie na szkodę spółki to nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez osobę obowiązaną do zajmowania się jej sprawami majątkowymi, które skutkują wyrządzeniem jej szkody w kwocie ponad 200.000 zł.
Natomiast nie wiem czy zarząd odpowiada majątkiem za takie działanie wobec akcjonariuszy czy tylko odpowaida osobiście jeśłi udowodniłbys działanie na szkode .
1. Kto, biorąc udział w tworzeniu spółki handlowej lub będąc członkiem jej zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej albo likwidatorem, działa na jej szkodę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5 i grzywnie.
Do boju mordo !!!! Daj znać co ci udalo sie zrobić koniecznie!!!
Jakby tak jednego prezesikaz wyrokiem przeciągneli mniejszościowi , jakość zarządzania spółek publicznych pewnie poprawiła by sie niebotycznie.:-)))))) wązyli by każde słowo i każda bajere jaką sprzedają w eter.